Bölüm Başkanı’nın Mesajı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünün İnşaat Mühendisliği Bölümüne hoş geldiniz!

Bölümümüz resmi olarak 1992 yılında kurulmuştur, ve 2000 yılından beri büyük gelişmeler kaydetmiştir. Şu an itibari ile 15 öğretim elemanımız mevcuttur. Öğretim elemanlarımız aşağıdaki bölümlerde uzmanlaşmıştır:

  • Su Kaynakları Mühendisliği
  • Ulaştırma Mühendisliği
  • Geoteknik Mühendisliği
  • Yapı Mühendisliği

Lisans programımız 2011-2012 akademik yılında başlamıştır, ve ilk mezunlarımız 2016 yılında verilmiştir. 

Bölüm İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans ve İnşaat Mühendisliği Doktora dereceleri vermektedir. Eğitim dili ise, tüm üniversitede olduğu gibi, İngilizcedir.

Bölüm takım çalışmasına yatkın, çevresi hakkında analiz yeteneği ve farkındalık sahibi inşaat mühendisleri yetiştirme kararlılığındadır. Bölüm katılmak isteyen akademisyen, öğrenci ve diğer herkesi hoş karşılamaktadır. Bölüm hedefi yaratıcılığını bilgisine katabilecek mühendisler yetiştirmektir. Bölüm, bilgi teknolojilerinin öğrenme ve öğretme süreçlerinin önemli bir parçası olması için özel bir çaba harcamaktadır. Bölüm mezunlarının öğretim sürecinin başındaki ve sonundaki isteklerini dikkatle incelemektedir.

Araştırma fonları son birkaç yılda oldukça artmıştır. Öğretim elemanlarımızın toplam bütçesi yoklaşık yarım milyon dolardır. Araştırma programının esas amacı karşılaşılan problemlere etkili çözümler oluşturmaktır.

Umarım bu bilgiler bölümü tanıtma konusunda fayda sağlamıştır. Daha detaylı bilgi için siteyi inceleyebilirsiniz. Sorularınız için bana ulaşmaktan çekinmeyin.

Saygılarımla

Prof.Dr. Cemalettin DÖNMEZ

İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü